Home

gp4

Zajmuję się doradztwem gospodarczym, moim głównym obszarem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa informacji w organizacji. Jako auditor wiodący ISO 27001/22301 przygotowuje organizację do właściwej ochrony danych i informacji oraz opracowuję procesy utrzymania jej ciągłości biznesowej.

Organizuję obszar compliance, buduję procesy zarządzania ryzykiem, wspieram tworzenie procesów zarządzania regulacjami. Jestem także partnerem m.in. ATM S.A. (atman), Xopero Sp. z o.o., wspieram organizacje w wyborze narzędzi IT do przetwarzania i przechowywania danych.

Temat zgodności (compliance), bezpieczeństwa biznesu, zarządzania kryzysowego jest coraz bardziej zauważany w naszych organizacjach. Przyczyniła się do tego na pewno pandemia, która pokazała, jak ważne jest posiadanie reguł i zasad (nie mówię tu o zapisanych kartkach – procedurach, które leżą na półkach) działania w czasie kryzysu. Swoje 'dokłada’ nam też nasze niestabilne otoczenie prawne, które zmienia się czasem co noc… ;). Aby zapewnić naszym przedsiębiorcom fachowe doradztwo w tym zakresie, powstało Stowarzyszenie Praktyków Compliance (w organizacji), którego jestem jednym z założycieli. Stowarzyszenie oferuje swoje usługi w zakresie budowania systemów zgodności, zgłaszania naruszeń przez sygnalistów (whistleblowing), zarządzania kryzysowego, komunikacji biznesowej, porad prawnych, bezpieczeństwa informacji (RODO, ISO 27001). Zapraszam do kontaktu.

[mc4wp_form id=”488″]